פרויקט "חכמים באנרגיה" הוא יוזמה משותפת של עיריית כפר סבא ואיגוד ערים לאיכות סביבה משולש דרומי, בתמיכה של האיחוד האירופאי. מטרת הפרויקט היא להביא להתייעלות אנרגטית וצמצום פליטות גזי חממה, באמצעות מערכות "ניהול אנרגיה חכם" המבוססות על טכנולוגיות מידע מתקדמות.

הפרויקט פועל ב-18 בתי ספר ו-6 מבני ציבור בכפר סבא וברשויות המשולש הדרומי ויימשך שלוש שנים (2015-2018).

בבתי הספר, מובילים את הפרויקט קבוצות מנהיגות שלומדות להשתמש במערכת כדי לעקוב אחר צריכת החשמל בכל שעות היממה, לזהות צריכה חריגה מעבר לשעות הפעילות, לנתח את היעילות של מכשירי החשמל ולהוביל מהלכי התייעלות בבית הספר. במסגרת הפרויקט, מתקיימים מפגשים משותפים בין תלמידי בתי הספר בכפר סבא ובמשולש הדרומי שבהם מתקיימת למידה חווייתית משותפת.

במקביל, הפרויקט כולל העמקה של שיתוף הפעולה בין הרשויות בתחום ההתייעלות האנרגטית, תוך גיבוש משותף של מדיניות ותכניות פעולה לצמצום צריכת החשמל והפחתת פליטות גזי החממה. 

שותפים

הפרויקט ממומן ע"י האיחוד האירופאי במסגרת "התכנית לעידוד פרויקטים עירוניים בתחום של אנרגיה בת קיימא" SUDEP – Sustainable Demonstration Energy Projects

 

לוגו

הפרויקט מתבצע בשיתוף פעולה עם איגוד ערים לאיכות סביבה משולש דרומי וחמשת רשויות המשולש הדרומי: טירה, כפר קאסם, קלנסווה, ג'לג'וליה וכפר ברא.

לוגו

 

הפרויקט מתבצע בלווי ובקרה של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים ובשיתוף פעולה הדוק עם היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון, המשרד להגנת הסביבה – מחוז מרכז, ואגף הפיקוח של משרד החינוך במחוז מרכז.

יועץ מקצועי לפרויקט: חברת "קרן אנרגיה"

רשימת המוסדות המשתתפים בפרויקט

כפר סבא:

  • בי"ס יסודיים: בי"ס יסודי אופירה נבון, בר אילן, ברנר, דמוקרטי, ירוק 60, סורקיס, ש"י עגנון, אוסישקין, בן גוריון, גולדה מאיר, גורדון, דבורה עומר, חב"ד, יצחק שדה, לאה גולדברג, רחל המשוררת, רמז, שילה.

  • בי"ס על יסודיים: חטיבת ביניים אלון, תיכון רבין

  • מוסדות ציבור: מתחם העירייה, בית ספיר

בתי ספר ברשויות המשולש הדרומי:

  • בי"ס יסודיים: יסודי א' (ג'לג'וליה), אבן רושד (קלנסווה), אל-ג'זאלי (טירה), אל-זהרא (טירה), אל-עומריה (כפר קאסם), אל-רשידיה (קלנסווה), עומר בן אלח'טאב (כפר ברא)

  • בי"ס על יסודיים: חטיבת ביניים איבן סינא (כפר קאסם), תיכון טומשין (טירה)

  • מוסדות ציבור: עיריית טירה, אשכול פיס טירה, עיריית כפר קאסם, אשכול פיס כפר קאסם

צור קשר

עיריית כפר סבא
אגף קיימות וחדשנות, כתובת דוא"ל: [email protected]

איגוד ערים לאיכות סביבה משולש דרומי
מג'ד עיסא, מנהל מח' חינוך
052-4864462 | 03-9022473 | [email protected]