אומרים לנו שיש תיאטרון אחר..... 
בעיר כפר סבא צומחת לה קבוצת תיאטרון מוכשרת, מעיזה, מקורית  וכן- מביאה תיאטרון אחר.
אנסמבל תיאטרון כפר סבא, תחת חסות אגף התרבות בעיריית כפר סבא, מצליח בימים לא קלים לתיאטרון המקומי, להביא מודל אחר - איכות בימתית לצד גידול מתמיד בקהל, דבר לא מובן מאליו בעידן הריאליטי, כל זאת כמובן תחת שמירה קפדנית על מסגרות תקציב ריאליות ומותאמות לרוח התקופה.

אנסמבל תיאטרון כפר סבא בנוי על אוסף שחקנים ושחקניות מוכשרים, במיגוון גילאים,שרובם עוסק באמנויות הבמה לפרנסתו, המגשימים בתיאטרון את תשוקתם ליצירה המשותפת מאהבה גדולה למשחק ובתחושת שליחות ערכית. כאן אין טאלנטים וחוזי שכר מפליגים אלא התבססות על הכשרונות המקומיים ובוגרים צעירים מבתי ספר למשחק. בהפקה הנוכחית-"המורדים" מאת עדנה מזי"א, פתח האנסמבל את שעריו בפני ארבעה בוגרים צעירים ומוכשרים ממיגוון בתי ספר למשחק בארץ, שרק מחזקים את הרב גוניות ומרחב אפשרויות ההמחזה של האנסמבל.
השחקנים עוברים יחדיו, בהנחיית הבימאית והמנהלת האמנותית-יהודית קוריס , תהליכי עומק בבניית הדמויות והסצינות והחיבור המיוחד שנוצר ביניהם,יוצא במלוא עוצמתו על הבמה, כפי שגם הקהל משקף חזרה ומצביע ברגליים. יש כאן אכן תיאטרון אחר.

הצופים שיצאו נפעמים מאחת ההצגות האחרונות- "אוכלים" של יעקב שבתאי, אשר הועלתה במשך 10 פעמים במהלך החורף והאביב הקודמים , ואף נרכשה ע"י מרבית בתי הספר התיכוניים בעיר, שהעדיפו אותה על פני הצגות הקאמרי והבימה, דיווחו בהבלטה על מוטיב חזק שעבד בשבילם, כמו בהפקות הקודמות של האנסמבל- מוטיב תשוקת השחקנים והעבודה הקבוצתית המהוקצעת , וזה כמובן לצד הציפיות המובהקות האחרות שזוכות להגשמה- רמת משחק גבוהה, בימוי קולח ומלא פתרונות יצירתיים, עיצוב תאורה,במה ותלבושות מעוררי השראה, באיכות ורמה מהגבוהות המוצגות כיום בארץ.
הבימאית והשחקנים מתייחסים להפקותיהם גם כנושאי שליחות להעברת מסרים בתחומי החברה, ערכים, מוסר, אם ברמה המקומית-ארץ ישראלית, או גלובאלית יותר.
ואכן המחזות נבחרים בהתאם. בימים אלה עולה ההפקה החדשה של האנסבל, השביעית במספרה- "המורדים" מאת עדנה מזי"א. עוד מחזה עוצמתי, הממחיש את תופעת המרד כפי שהיא משתקפת ע"פ דורות שונים , מטרום הקמת המדינה ובמהלך התפתחותה- במישור הפוליטי והמישור החברתי-אישי. ההפקה מכילה לצד פתרונות בימתיים ייחודיים, פס קול ייחודי ועשרה רקדנים שמביאים את ניחוחות התקופות השונות, אלמנטים קולנועיים אשר יוקרנו במקביל לאורך כל ההצגה ויוצרים מחזה המרתק את הצופה.

תיאטרון אחר אמרנו?...

הבמאית יהודית קוריס

במאית ומורה למשחק ועוסקת בתרפיה הוליסטית. למדה הוראה וחינוך יצירתי בסמינר הקיבוצים, ספרות והיסטוריה כללית באוניברסיטת תל אביב, ריפוי בתנועה ופסיכודרמה בלסליקולג', תיאטרון מחול אצל רות זיו-אייל ונאווה צוקרמן ובימוי בסמינר הקיבוצים ובסדנאות מילב. ביימה מופעים ואירועי תיאטרון, מדריכה ומביימת קבוצות תיאטרון וסדנאות למבוגרים ברחבי הארץ. במשך למעלה מ 20- שנה עבדה עם קבוצות תיאטרון בסגנונה המיוחד בעבודת השחקן על עצמו והעלתה את המחזות - "ליל העשרים"/י. סובול, "אנדורה"/מ. פריש, "שיץ הלך בשדות"/מ. שמיר - ח. לוין, "מי מפחד מאבסורד"/יונסקו, "נשף תיאטרון", "עוץ לי גוץ לי"/א. שלונסקי, "גן עדן דרום"/ה. מיטלפונקט, "תיאטרון שר תיאטרון", "קידוש"/ש. הספרי, "שבעה"/ש. הספרי, המחזמר "מאמי"/ה. מיטלפונקט, "טלמכוס קליי"/ לואיס קרלינו. מדריכה ומביימת את אנסמבל תיאטרון כפר סבא מאז הקמתו לפני כחמש שנים. העלתה עם האנסמבל הנוכחי עד כה את "ערב ישראלי קצר", "קברט לוין"/ח. לוין, "אורזי מזוודות"/ח. לוין, "ציד מכשפות"/א. מילר, ו"אוכלים"/י. שבתאי.

קבוצת התיאטרון

אנסמבל תיאטרון כפר סבא הוקם ביוזמת שחקני התיאטרון בשיתוף הבימאית יהודית קוריס והוא פועל במסגרת האגף לתרבות נוער וספורט בעיריית כפר סבא. חזון הקבוצה הוא יצירה עצמאית ומקורית של אמנות התיאטרון בעיר התרבות כפר סבא. האנסמבל במסגרת הנוכחית העלה עד כה חמישה ערבים יחודיים: "ערב ישראלי קצר" שכלל מחזות קצרים של מחזאים ישראלים המאירים חוויות ישראליות. קולאז' הפזמונים והמערכונים "קברט לוין" מתוך אוצר המערכונים והמחזות של ח. לוין, את ההצגה "אורזי מזוודות" מאת ח. לוין, קומדיה מוסיקלית ל 7- משפחות, ההצגה "ציד מכשפות" מאת א. מילר, וההצגה "אוכלים" מאת י. שבתאי. ההצגות בויימו בסגנונה המיוחד והמקורי של הבימאית יהודית קוריס וזכו להצלחה
גדולה. שחקני האנסמבל יזמו יחדיו עם הנהלת בית גלר בעיר, פרויקט קהילתי התנדבותי, שבמסגרתו הם מקיימים "שעת סיפור לילדים".

"המורדים"

קלאסיקה ישראלית
מאת: עדנה מזי"א
בימוי: יהודית קוריס
המחזה מציג שלושה דורות של מורדים במשפחה אחת בישראל- בן, אמו וסבתו. כל אחד מורד בתחומו ובתקופתו. החל בלח"י בשנות ה- 40, דרך תנועת שמאל קיצונית בשנות ה- 60, ועד מרד נעורים קיומי וא- פוליטי בשנות ה- 90.
קצת על המחזה והמחזאית:
העלילה מתחילה בבית קברות, לשם מגיעה מיכאלה, מנחה של תכנית טלוויזיונית פופולארית, בחברת בנה המתבגר, כדי לבקר בקבר הוריה בפעם הראשונה מזה כ- 30 שנה. היא נתקלת בגבר מבוגר המגלה לה את הסיפור האמתי של חייה של אמה.
זה סיפור שמכיל בתוכו את מרכיבי המלודרמה הקלאסית- אהבה, פיתוי, מלחמה, פרידה, תאונה הגורמת לנכות וירייה  הנפלטת מאקדח ומשנה את גורלם של כל הגיבורים.
אמנם, עיקר הסיפור מתקשר למחתרת הלח"י שלפני קום המדינה, אבל עניינו סיפור אהבה ובחירה של אישה צעירה ונועזת, והשלכות של בחירה זו על הדור הבא.
"המורדים" מייצר מיתוס ובוחן אותו בעת ובעונה אחת. מחברת המחזה- עדנה מזי"א,  שייכת לדור הבנים של יוצאי המחתרת, והיא מתבוננת בהוריה בעיניים ביקורתיות באמצעות גיבורת המחזה מיכאלה, שמרדה בהוריה ובאידאולוגיה שבשמה פעלו, ואשר מתייחסת לימי המחתרת שלהם כמו לסרט הוליוודי.
הסיפור שמספר שאול למיכאלה מוצג בטכניקה משולבת של תיאטרון וקולנוע, ויוצר מסגרת אסטתית ואומנותית. הצגה המותחת את גבולות התיאטרון ומשלבת קטעי וידאו, קולנוע, מוסיקה, שירים, רקדנים, שחקנים ועוד.

הבקורות משבחות:

“אנסמבל כפר סבא מכשף,חוויה יוצאת דופן ומרגשת שסחפה אותי כמו במנהרת הזמן.
מסע בעולם מציאותי העוסק בתשוקה לחיים, במאבק הפנימי שבין הבחירה להיות
אל מול הוויתור באחת על הכל. תודה על החוויה."
הצגה מעולה...סיפור מרגש...פשוט מצוין.
הצגה מעולה...סיפור מרגש...פשוט מצוין.
"..הצגה נפלאה. נותרנו מרותקים ונפעמים מהתוכן, הבימוי, התפאורה,התלבושות, המוסיקה והתאורה,
ומעל הכל, מהמשחק המצוין והמרגש של כל צוות השחקנים.
הנאה צרופה מכל רגע..
חברים יקרים - רוצו וקנו כרטיסים, לפני שיגמרו..."
"..התיאטרון המכשף של כפר סבא. ההצגה הזו והשחקנים האלה יכולים להחזיק בקלות ערב ב"הבימה".המשחק היה מעולה. משכנע וחי. כזה שרק שחקני נשמה יכולים להפיק. הבימוי היה נפלא.
והעוצמה של כל זה החזיקה אולם שלם נפעם, למשך שעתיים.
יש תיאטרון בכפר סבא. והוא טוב !!! " 
"..תיאטרון מקצועי מכל ההיבטים. הצגה שמשאירה אותך עם חומר למחשבה...."
שאפו לאנסמבל כפר סבא על "צייד המכשפות". צריך אומץ כדי להעלות מחזה מורכב כל כך,
הן בתוכן והן באתגרים הדרמטיים שהוא מציב, בעידן הרייטינג שלנו..
במה מרשימה ואפקטיבית, עיבוד קצבי ואינטנסיבי ללא נפילות מתח, בימוי והעמדה מרתקים
ומשחק יוצא מן הכלל של השחקנים. ההתלהבות והמסירות בעבעו מכל תנועה ומשפט! וגם המוזיקה היתה מצוינת.
צריך להפוך את האנסמבל לעובדה קיימת בכפר סבא ובסביבה,
כדאי, שווה, הכרחי!