הגלריה 29 - מרכז המוסיקה לנוער

כתובת: רחוב גלר 29
טלפון: 09-7733652

כתובת דוא"ל: [email protected]
קהל יעד: בני נוער בכיתות ז'-יב'

סמל הגלריה 29

אודות

מועדון המוסיקה לנוער הגלריה 29 פעיל מזה חמש שנים ומציע שירותים בתחום המוסיקה והבילוי לבני הנוער בעיר, ולאחרונה החל לתת מענה גם לצעירי העיר בגילאי 18-35.
המקום פעיל בימים א'-ה' בין השעות 15:00 עד 21:00 לכלל בני נוער להם זיקה לתחום המוסיקה, ובסופי שבוע לכלל בני הנוער בעיר.

ערכים מובילים: יצירה, חופש בחירה, השפעה, מחויבות לקהילה, נתינה, יוזמה ומנהיגות , התמדה, סובלנות, הקשבה לאחר, מקצועיות.
במועדון המוזיקה מתקיימות הופעות, במות פתוחות, ערבי קריוקי,  סדנאות אומן, ערבי ג'אם ומסיבות. במועדון מועסקים אנשי מקצוע בתחום המוסיקלי והחברתי אשר מעניקים לבני הנוער באמצעות המוזיקה כלים, ידע ואמונה, שהמימוש העצמי וההצלחה נמצאים בהישג ידם.

במרכז יש אולם הופעות, חדר חזרות, אולפן הקלטות, כיתת קיובייס ,סלון מוסיקלי, בית קפה, חדר תופים ושיעורי גיטרה. הגלריה 29 מהווה מרכז קהילתי וחברתי, כל נער אשר מגיע למועדון ומשתמש בשירותיו מחויב להתנדב בקהילה. בקורסים השונים בני הנוער רוכשים את ההשכלה המוסיקלית והיכולות להופיע או לתקלט.

כל נער ונערה אשר לומדים ומקבלים כלים מוסיקליים, יוצאים להתנדב במרחב העירוני: הופעות באירועים עירוניים , הופעות מאורגנות בכפר אונים, אקים,  בתי גמלאים ומול קהילות של אנשים עם מוגבלות  ובמסיבות עבור בני הנוער. במועדון יש קבוצות שמשלבות בני נוער עם מוגבלות ובני נוער ללא מוגבלות במטרה לקרב ולגשר על הפערים בעזרת המוסיקה ( בשיתוף עם פרויקט בונים קהילה) בנוסף מתקיימים שיתופי פעולה רבים בין המחלקות השונות.

ייחודיות המרכז

המרכז הינו ייחודי ומהווה בית חברתי מוסיקלי עבור בני הנוער בעיר. המרכז מתמקד בבניית הרכבים מוזיקליים שונים בהתאם לצרכי הנוער ועבודה עימם, כתיבה מקורית, ג'אנרים רבים ג'אז, היפהופ, ביטבוקס, רוק ועוד.
מועדון המוסיקה נותן מענה  לכ-500 בני נוער פעילים על בסיס שבועי, במועדון פועלות כ- 18 להקות צעירות (הרכבים ווקאלים, הרכבים מזרחיים, ביטבוקס, היפהופ, הרכבי רוק מקוריים, הרכבי קאוורים, הלהקה הייצוגית של כפר סבא). קבוצות מקצועיות של לימודי DJ, קיובייס, סאונד שיעורים פרטיים גיטרה, תופים, פיתוח כל ופיתוח אישי, בניית תכנית התנדבותית שנתית לבני הנוער. התוכנית כוללת התנדבות במקומות שונים ומגוונים ברחבי העיר.

בית הקפה "קפה גלר":

קבוצת יחצנים אשר בונה את תוכנית הבילוי השנתית של הגלריה, מקדמת ומתפעלת אותה במהלך כל השנה, תפעול ושיווק אירועי השיא של הקיץ והחגים. במהלך שנת פעילות נערכים באולם הגלריה 29  אירועים, סדנאות אומן והופעות מוסיקליות. תפעול שוטף של בית הקפה (משמרות יומיות), בית הקפה הוא בית קפה קהילתי חברתי והנערים עצמם מתפעלים אותו ומחליטים על התכנים שיוצגו בו, הקרנות סרטי דוקו, סדנאות אומן, ערבי ג'אם והופעות אינטימיות.

פירוט הקורסים במרכז:

 קבוצת שירה-  קבוצת שירה שכל נער יכול להיכנס אליה ללא קשר ליכולותיו המקצועיות, בקבוצה לומדים פיתוח קול ועובדים על שירים גם כזמרי סולו וגם כחלק ממקהלה במטרה להעצים את הנערים ולתת להם כלים ראשוניים לכניסה לעולם המוזיקלי. הקבוצה נמצאת במסלול מחויבות אישית, במסגרתה הם יוצאים להופעות במרחב העירוני: אקים, בתי אבות ועוד.

פיתוח אישי- מדריך מהגלריה מוצמד לנער לחצי שעה בשבוע, בה הוא עוזר לנער להתקדם בתחומו. (פיתוח קול, קיובייס וכו')

קול המזרח- הרכב מוזיקה ים תיכונית. הנערים עובדים כל שבוע במשך שעתיים על שירים או מחרוזות מהז'אנר, לאחר שהם מעמידים את רפרטואר השירים הם  יוצאים להופעות בכל העיר (טקסים עירוניים, מימונה, פעילויות התנדבות עם קשישים,  חפלות ועוד...) בקבוצה זו מתקיימת תחרות שנתית בה הם נחשפים למיטב האומנים והמפיקים מהג'אנר וזוכים בפרסים גדולים כמו מלגות לימודים לרימון, הופעה על במה מרכזית ביום העצמאות.

קורס דיגיי- קורס המתקיים שלושה חודשים, 12 מפגשים מול המרצה  ועוד 12 מפגשי תרגול. הנערים עוברים הכשרה ולומדים לתקלט מרמת תפעול הציוד הקיים בשוק ועד בניית ליינאפ מסיבה ומיקסוס בין השירים, ולאחר סיום הקורס הם יוצאים לתקלט במרחב העירוני. (בר/בת מצוות, מסיבות של אקי"ם, מפעלי קיץ לנוער, מסיבות בבתי הספר  ועוד)

קיובייס- בקורס לומדים לעבוד עם תוכנת ההפקה קיובייס, לומדים ליצור מוזיקה במחשב, ביטים ועבודה עם סינטיסייזרים.

בונים קהילה קבוצת מוזיקה- התכנית משלבת נערים ללא מוגבלות עם בני נוער עם מוגבלות במטרה לחבר בין הקהילות ולהעצים את המשתתפים. נפגשים אחת לשבוע, שרים שירים ביחד גם כמקהלה וגם בסולואים, בסוף כל שנה מתקיימות מספר הופעות (מהופעת סיום שנה של בונים קהילה באודיטוריום ועד הופעות התנדבות יותר אינטימיות)

להקה ייצוגית-  החל מהשנה נפתחו שתי קבוצות, אחת צעירה המיועדת לחטיבות ובוגרת המיועדת לתיכונים. בתוך המפגשים השבועיים הם מקבלים כלים מקצועיים על מנת לפתח את היכולת המוסיקלית של כל נערי הלהקה. הלהקה מייצגת את העיר בכל האירועים המרכזיים ונותנים מענה מקצועי לפעילות מוסיקלית בכפר סבא

הפקת הרכבים- במהלך השבוע מתקיימות חזרות קבועות של הרכבים רבים, לכל הרכב מוצמד מפיק מוזיקלי מטעם הגלריה. המפיק עוזר להם להכין שירים להופעות ולתחרות הלהקות ובכלל לגבש אותם כהרכב. כיום יש בגלריה כ 9 הרכבים של חומרים מקוריים.

גלרי- ההרכב מורכב ממספר זמרים ונגן גיטרה או קלידים מהבולטים בגלריה אשר יוצאים להופיע בכל רחבי העיר, הקבלה להרכב זה תלויה במעבר אודישן ( מופיעים באירועים עבור שורדי השואה, אירועים עירוניים ועוד).

ביט בוקס- אומנות רחוב ביטבוקס. בקורס לומדים לחקות מערכת תופים ולהפיק צלילים עם הפה והגרון. בכל שנה הנערים עוברים סדנאות אצל ינון בן דויד מייסד הביטבוקס בישראל. בשנתיים האחרונות מתקיימת בגלריה אליפות ישראל לביט בוקס.

כתיבה והלחנה- קורס המתקיים אחת לשבוע , הנערים מקבלים משימות כתיבה ולפיהם הם כותבים שיר (או שורה...). במהלך השנה כל נער צובר מספר רב של שירים מקוריים. בסוף הקורס הקבוצה מעלה מופע משותף עם החומרים הנבחרים ממהלך השנה.

שיעורים פרטיים בגיטרה ותופים -  מועברים במהלך השבוע שיעורים פרטיים לנערים אשר אינם יכולים להרשות לעצמם ללמוד באופן פרטי או בקונסרבטוריון , העלות לשיעור מסובסד היא 40 ₪.
קורס תאוריה – קורס בו הנערים לומדים את הבסיס התיאורטי של המוזיקה. מתקיים אחת לשבוע. 

לעמוד הפייסבוק הגלריה 29