תחום המחול של הקונסרבטוריון:

בית ספר מקצועי למחול עבור מגוון הגילים, החל מילדים וילדות בגיל 4 ועד מבוגרים.
בבית הספר סגל מורים ומורות מוסמך ומקצועי, המורכב ממורים בעלי ותק ומוניטין, יוצאי להקות מחול ידועות.
תחום המחול בעיר החל את פעילותו בשנות ה-70, ומונה כיום כ-400 תלמידות ותלמידים.
התחום ידוע באיכותו ומקצועיותו, ובוגריו ממשיכים במסלולים מקצועיים כמורים ורקדנים בארץ ובחו"ל.

תלמידי ותלמידות המחול לוקחים חלק במבחני האקדמיה המלכותית לבלט (RAD) ובתחרויות מחול ארציות בתחומי המודרני וההיפ הופ ועוד.
קיים שיתוף פעולה הדוק בין מחלקות המוסיקה והמחול של הקונסרבטוריון במופעים במהלך השנה, בפסטיבל התזמורות, בקונצרטים מוסברים לתלמידי בתי הספר היסודיים ועוד.
בתחום המחול פועלות להקה ייצוגית צעירה ולהקה ייצוגית בוגרת, אליהן נבחרים התלמידים הבוגרים והמתקדמים, ותפקידם לייצג את הקונסרבטוריון ואת העיר במסגרות שונות.

קארן סטוק
מנהלת תחום המחול בקונסרבטוריון
09-7640872

חוגי המחול שלנו

בלט קלאסי

הבלט הקלאסי הוא הבסיס לכל סגנון ריקוד ומתמקד בעבודת בר, אמצע ופינה. הוא מקנה בסיס פיזי ליציבה נכונה, שיווי משקל, קואורדינציה, הבעה בריקוד, מוסיקליות, איכויות תנועה שונות, תנועה במרחב והופעה.
שיעורי הבלט הקלאסי נבנים בהדרגה כשלאורך השנה מתווספים אלמנטים חדשים לצד עבודת העמקה ושיכלול הידע הקיים.

ג'אז מודרני

שיעורי המחול המודרני מבוססים על טכניקת הבלט הקלאסי בשילוב מוזיקה מודרנית. נלמד את טכניקה המחול המודרני של תחילת המאה ה-20 וסגנון הג'אז שהתפתח בניו יורק. נעבוד על גמישות, חוזק, הבעה, מוסיקליות, עבודה קבוצתית ועוד.

מחול יצירתי בשילוב יסודות הטכניקה

במהלך שיעורי הבלט והמחול היצירתי יוקנו יסודות הבלט הקלאסי בליווי מוסיקה קלאסית. הלמידה תתבצע באמצעות משחקי תנועה והכרות עם הריקודים. טכניקת הבלט מקנה לתלמידות יציבה נכונה מודעות גופנית ומרחבית, פיתוח חוש קצב, זיכרון, עיצוב וחיזוק הגוף.

היפ הופ

במהלך השיעורים נלמד לרקוד על פי קצב המוסיקה והכלים השונים המרכיבים את המנגינה. דגש על פירוק תנועת הגוף, מהירות, קואורדינציה, מורכבות תנועתית וסיבולת לב ריאה, תוך כדי פיתוח הסגנון האישי.

ברייקדאנס

סגנון הברייקדאנס מבוסס על אקרובטיקה, גמישות, כוח, מוסיקליות וקואורדינציה. מוסיקת הברייקדאנס היא מוסיקה קצבית המשלבת תופים. השיעורים משלבים חימום, אימוני כוח, ריקוד עליון, ריקוד תחתון, פריזים, הקשבה מוזיקלית, מעגל וקרבות ברייקדאנס.

אקרודאנס

סגנון המשלב אקרובטיקה וריקוד יחד. 
נלמד גם כיצד לשלב אלמנטים של אקרובטיקה בתוך הריקוד. נפתח גמישות, חוזק, קוארדניציה, תרגילים ביחידים, בזוגות ובקבוצות.