לתשומת לבכם
הכניסה לספרייה לצורך השאלת ספרים בלבד, תתאפשר בהתאם לתנאי התו הסגול. 
חובת כניסה עם מסיכה. 

לפרטים נוספים 

יצירת קשר עם הספרייה:

ספריית הילדים והנוער
09-7640844
כתובת: בית ספיר, רח' ירושלים 33 כפר-סבא
טלפון נוסף: 09-7640845

תקנון ספריית הילדים

לאתר המאגר המקוון של הספרייה העירונית לחצו כאן

שעות הפתיחה בספריית הילדים:

  • ימים א'-ה' בין השעות 19:15-15:00
  • יום ו' בין השעות 11:45-09:00
  • הכניסה תתאפשר עד כרבע שעה לפני הסגירה.

בספריית הילדים - מערכת שמע ייעודית לכבדי שמיעה

חדר עיון:

בחדר העיון מרוכזים ספרי עזר וכתבי עת בתחומי העשרה ומידע שונים. הספרים ממוינים לפי שיטת דיואי - שיטת המיון העשרוני.

משחקיה:

בספרית הילדים קיימת משחקייה לבני חצי שנה עד חמש ובנוסף ישנה פינת משחקים המיועדת לבני החמש ומעלה.

במשחקייה ניתן למצוא מגוון רחב של משחקים: קוביות, בובות, משחקי מחשבה, משחקי הרכבה ופאזלים. המשחקייה היא בתשלום של חמישה שקלים לשעה והכניסה היא כל שעה עגולה. לא ניתן להכניס עגלות למשחקייה, אפשר לבקש מצוות הספרייה טרמפולינה (סל-קל).

פינת המשחקים מיועדת לבני החמש ומעלה וניתן למצוא בה משחקי לוח, משחקי חברה, משחקי חשיבה, משחקי הרכבה, לגו ופאזלים. פינת המשחקים פתוחה לקהל ללא תשלום.

כל ילד הוא עולם.
כל ספר הוא עולם.
 
ביכולתכם למזג את שני העולמות האלו.
לעתים יש צורך ביד תומכת ומעודדת - שלכם - ההורים.
ואם אתם שואלים - 'מתי להתחיל'? התשובה היא קלה - 'בכל גיל'. 

הספרייה לילדים ולנוער משמשת מרכז תרבותי מודרני של ידע על צורותיו המגוונות בשילוב טכנולוגיות מתקדמות העומדות לרשות הקהל. עידוד הקריאה בקרב הדור הצעיר היא המטרה החרותה על דגלה של הספרייה.
תוצאות מחקרים שנעשו בשנים האחרונות, מאז כבשה המדיה האלקטרונית כל רגע של פנאי, מוכיחים כי ילד הנחשף לספרות בשנותיו הראשונות יהיה אדם קורא.
הספרייה מציעה שעות של הנאה צרופה בפני כל ילד עוד הרבה לפני גיל בית הספר ופותחת בפני הילד בדרך נעימה וחווייתית את הספר הראשון, את עולם המוסיקה והמשחק.
רצוי כי המעבר מהמשחק אל ספר שעיקרו אותיות ומלים יהיה הדרגתי, ולכן מוצע בספרייה אוסף גדול של ספרי משחק.
במדף הבינלאומי מוצגת תצוגה קבועה של אוסף ספרי ילדים נבחרים מכל העולם.
אוסף זה מכיל למעלה מ-1,000 ספרים מעשרות ארצות ושפות. במדור המדף הבינלאומי ניתן לעלעל בספרים מרחבי העולם ולגלות את הדומה, השונה והמיוחד אצל ילדים ממקומות שונים בעולם.
אנחנו ממליצים במיוחד להתבונן באיורים היפים שבספרים. ספרים אלו נבחרו בקפידה, מתוך כוונה להציג את תחום האיור כאמנות בפני עצמה.

ספרי הקריאה בספרייה ממוינים על פי נושאים. ניתן לקבל רשימות של ספרי קריאה בנושאים ספציפיים, לדוגמא, ספרים בנושא ילדים שהתמכרו לסמים, ספרים אודות יחסים במשפחה, הווי בית הספר, רקע הקמת המדינה ועוד.
מיון הספרים על פי נושאים מסייע לילדים האוהבים לקרוא על נושאים מסוימים להתמצא בקלותך בספרייה, ואלו הכותבים עבודות ומחקרים, אשר מחפשים מידע על נושא מוגדר.
בימי הלימודים מתקיימים בספרייה בשעות הבוקר ביקורים של גנים ובתי ספר, בהם נערכת לילדים היכרות עם הספרייה והספרנים. הילדים מקבלים הדרכה ראשונית על הספרייה, ארגון הספרים ושומעים סיפור. כאשר הקבוצות אינן יכולות להגיע, מגיעות אליהן הספרניות.
לספרייה מוזמנים מאיירים, סופרים, מוציאים לאור וחובבי ספרות ילדים מכל רחבי הארץ, המרצים בפני הילדים ומעשירים את ידיעותיהם.

לעמוד הפייסבוק של ספריית הילדים והנוער לחצו כאן