פעילות התנועה בימי שלישי ושבת אחה"צ.
סניף מרכז-תל חי פינת בן יהודה
סניף יוספטל-שאול המלך 5

בני עקיבא היא תנועת נוער בינלאומית. בני עקיבא בישראל מהווה את תנועת הנוער המרכזית של הציבור הדתי לאומי בישראל ואת תנועת הנוער השלישית בגודלה בישראל.

המהות: תנועת בני עקיבא היא תנועת-נוער דתית-חלוצית, והינה חלק בלתי נפרד מתנועת “תורה ועבודה”.
מטרות:  חינוך דור נאמן ומסור לתורתו, לעמו ולארצו, החי על עבודתו ברוח התורה. חינוך להגשמה אישית של רעיון “תורה ועבודה” וחתירה להקמת חברה של “תורה ועבודה”- בארץ.

תנועת בני עקיבא מחנכת את חבריה לחיי תורה שלמים, לאהבת העם כולו, לאהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל ולמילוי תפקידים חלוציים בבניינה ובהתפתחותה החומרית והרוחנית, לקראת הגשמת החזון של מדינה יהודית הבנויה על אשיות התורה והמסורה.

ערכי התנועה: לחיי תורה שלמים, לאהבת העם כולו, לאהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל ולמילוי תפקידים חלוציים בבניינה ובהתפתחותה החומרית והרוחנית.

בכפר סבא פועלים שני סניפי בני עקיבא: סניף מרכזי הפועל כבר יותר משמונים שנה,  וסניף יוספטל הפועל בשכונות המזרחיות.

הסניפים פועלים על פי ערכי תנועת בני עקיבא ולוקחים חלק במפעלים הארציים. בסניפים מתקיימת פעילות קבועה לפחות פעמיים בשבוע (שלישי ושבת). בכל יום שלישי מתקיימים פעולות עפ"י קבוצות גיל (שבטים) בפעולות אלו מועברים ערכים ומסרים ע"י המדריכים,  באמצע השבוע הפעילויות הם יותר חווייתיות ומשלבות כיף והנאה. בשבת מתקיים מפקד של כלל הסניף, פעולות עפ"י שבטים ומתפללים יחד מנחה וערבית ועושים הבדלה.

בנוסף,  בכפר סבא התחילה יוזמה יפה הנקראת "חמישי פתוח". היוזמה פותחת את הסניף לילדיו ליום נוסף באופן קבוע,  ביום זה הסניף פתוח לכל חניך שרוצה לבוא והמדריכים נמצאים שם בשבילם, משחקים איתם, עושים שיעורי בית, מדברים ועוד.

פעילויות:

ימי גיוס בתחילת השנה ובמהלכה בה חופשת התנועה את הילדים לפעילות,  חודש ארגון המהווה את החודש החשוב בשנה, בו בני הנוער מנקים ומשפצים את הסניפים ומתכוננים לשבת ארגון. במהלך השנה בני הנוער יוצאים מסעות, מחנות ועוד. מסעות בנע מתקיימים פעמיים בשנה בסוכות ובפסח, המסע עוסק בנושא מסוים ומטרתו לחוש את ארץ ישראל דרך הרגליים. במשך השנה החניכים מקיימים התנדבויות בעיר ובבתי חולים, בית גיל פז ו"בהזן את הכל"- אורזים אוכל לשבת עבור משפחות נזקקות.

פרויקט "פירות הדר", הפרויקט הוקם ע"י עומר חברו הטוב של הדר גולדין ז"ל שהיה חניך ומדריך בתנועת בני עקיבא, במטרה להמשיך את המסורת והמורשת שהדר השאיר אחריו, בפרויקט נפגשים בני הנוער מכלל התנועות בעיר  ומובילים מעגלי שיח והתנדבויות בעיר לבחירתם.

בתנועה פעילים  כ-600 חניכים ו 30 מדריכים.