הורים יקרים,

אנו מבקשים לשקף לכם סוגייה כואבת, עימה מתמודדות עיריית כפר סבא וקהילת ההורים בתקופה האחרונה.

עקב מצוקת הסייעות הכלל ארצית, אנו מתמודדים עם אתגר משמעותי בגיוס כח אדם לגני הילדים.

ביום חמישי (4.11) עמלו עובדות אגף החינוך עד השעות הקטנות של הלילה על מנת למלא חוסרים, ולשבץ כח אדם חלופי במקום סייעות וגננות שאינן יכולות להתייצב לעבודתן הבוקר. המחסור בכח אדם עומד כעת על כ 20 סייעות. בתום מאמצים רבים, בשישי בבוקר נפתחו 183 גני ילדים. יחד עם זאת נאלצנו בלית ברירה לסגור גן אחד עקב מקרי חירום של צוות שלא הגיע לעבודה.

אנו שותפים לתחושות, וחשוב לנו שתדעו כי לצד ההחלטה הקשה אנו ממשיכים לפעול על מנת להבטיח פתיחה של גני הילדים, גיוס של כח אדם נוסף להרחבת מערך צוותי החינוך וכן לפעול מול משרד החינוך. ראש העיר ואגף החינוך מקיימים מאמצים גדולים מול ראשי משרד החינוך ובפרט מול השרה על מנת להביא לפתרון בטווח המיידי והארוך.

מצוקת הסייעות היא לצערנו הרב תופעה כלל ארצית. גני ילדים אשר נסגרים וצוותי חינוך המתחלפים הפכה להיות שגרה במקומות רבים, עקב המחסור הקשה.

מקצוע הסייעת חייב להפוך למקצוע אטרקטיבי יותר, שימשוך אליו עובדות ועובדים איכותיים, שחינוך, ואהבת ילדים היא בנפשם. על מנת להביא לכדי פתרון מידי, הציע ראש העיר לממשלה 2 יוזמות - גיוס סייעות איכותיים במסגרת בנות ובני השירות הלאומי והכרה במקצוע הסייעת כעבודה מועדפת. פתרונות אלה יאפשרו, להגדיל משמעותית את מערך הסייעות ולהביא לפתרון מידי.

נמשיך לעדכן אתכם בהתפתחויות.

לשירותכם,
עיריית כפר סבא

תמונה נושאית הודעה להורים

< לכל ההודעות לתושב